Демир Имери во казахстанскиот Атирау (ФОТО)

Maкедонскиот интернационалец Демир Имери кариерата ја продолжува во казахстанскиот прволигаш Атирау.

26-годишниот крилен играч минатата сезона ја помина во Албанија во дресот на Егнатија, а по разделбата со албанскиот клуб се одлучи кариерата да ја продолжи во Казахстан.

Претходно во својата кариера Имери настапуваше и за Влазнија, Олимпик Доњецк, Моста, Кеми, Шкендија, Ренова, Хоризонт Турново…

Се вчитува...