Дербито не помина без искри: Ѓукиќ го нокаутираше Борзаш (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер стигна до голема победа над Вардар во дербито на македонскиот ракомет (27-21).

Иако двата тима играа еден одличен натпревар со многу борба, до првите искри помалку изненадувачки чекавме до последните шест минути. Ѓукиќ по еден шут го погоди во лицето Борзаш, по што следуваа првите искри на теренот.

Сепак, на крајот Начевски и Николов ја смирија целата ситуација давајќи им 2 минути исклучување на Ѓукиќ и Кузмановски.

Се вчитува...