Детето, мачката и кучето, сите учествуваат во тренингот на Дибиров во карантин (ВИДЕО)

Тимур Дибиров е особено креативен во периодов во кој најголем дел од луѓето речиси постојано се дома. За да одржува форма, ѕвездата на Вардар наоѓа начини да вежба дома. Русинот објави видео на сoцијалните мрежи на кое во вежбањето му помага ќеркичката, а му одмагаат кучето и мачката кои немаат многу разбирање за неговите обврски.

Дибиров и соиграчите од Вардар се во очекување на следните одлуки на домашните и на меѓународните ракометни институции околу судбината натпреварувањата во кои учествуваат „црвено-црните“, Лигата на шампионите, СЕХА лигата како и домашниот шампионат.

 

 

View this post on Instagram

 

10 day of quarantine #stayathome

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

Се вчитува...