Џани доби супер-изненадување од најмладите: „Супер Џани Алиоски, македонското другарче…!“ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Џани Алиоски од првите моменти на неговото пристигнување во Лидс е миленик на најмладите фанови на овој клуб. И, така се до денес…

Па, за многумина и не изненадува супер-изненадувањето кое му го приредија дел од помладите навивачи на Лидс, посветувајќи му на Алиоски и навивачка песна која се почесто се слуша и на трибините на стадионите во Чемпионшиплигата: „Супер Џани Алиоски – македонското другарче…“

 

Се вчитува...