Џејми Карагер: Бизарен пенал за Македонија, уште побизарно е што не го свирнаа оној од Мегваер

Пеналот за Македонија е главна тема во англиската јавност на полувремето од мечот во Скопје, а поранешниот репрезентативец Џејми Карагер, сега ТВ-аналитичар на „островот“ ја критикуваше одлуката на арбитрите.

Според екс-фудбалерот на Ливерпул, многу пореално било да се досуди пенал за првиот старт на Мегваер над Елмас отколку за случајниот удар на Рико Луис во главата на Миовски.

„Бизарни се овие ВАР пенали што се судат во Европа. Уште побизарно е што не го досудија оној од Мегваер“, напиша Каракгер на својот твитер-профил.

Се вчитува...