Џеко најави нова победа: Ние сме Интер, шампион на Италија

Фудбалскиот репрезентативец на БиХ, Един Џеко повторно ќе го предводи нападот на „нероаѕурите“ на гости против Верона во 2. коло од Серија А, а Един во изјава за медиумите најави дека тој и неговите соиграчи размислуваат единствено на победа.

Џеко изјави дека се чувствува одлично во тимот од Милано, па потенцираше дека овде е дојден со цел да победува на секој натпревар.

„Мораме да продолжиме на овој начин бидејќи секој бод ни е важен. Нема да биде лесно против Верона, но Интер е шампион на Италија. Одлично го познавам тренерот на Верона Ди Франческо, но ние сме Интер и сакаме да победиме пред да заминеме на репрезентативна пауза. Се чвствувам одлично во Интер, едвај чекам нови натпревари“, истакна Џеко.

Натпреварот помеѓу Верона и Интер се игра утре на стадионот „Бентегоди“ од 20:45 часот. За потсетување, Џеко постигна гол на првиот меч за Интер во победата од 4-0 над Џенова.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edin Dzeko (@ed_dzeko)

Се вчитува...