„Џокеру, Бетмен доаѓа по тебе“ (ВИДЕО)

Интересна сцена се случи во втората четвртина на третиот натпревар од финалната серија на Западната конференција во НБА лигата меѓу ЛА Лејкерс и Денвер Нагетс. Двајт Хауард се обиде да му ја украде топката на Никола Јокиќ, но беше премногу фаулиран по што беше досуден фаул за Србинот, а судиите одлучија да има и техничка грешка за центарот на „езерџиите“.

„Џокеру, Бетмен доаѓа по тебе“, беа дел од коментарите кои се појавија по конфликтот меѓу Хауард и Јокиќ. 

Се вчитува...