„Џордан од МЗТ“ го скрши малерот на „металците“ против Блокохотехна (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Џордон е, или Џордан, мајката?! Мало, мало, ама техничарче…Богами и снајперче. По два порази од Блокотехна, тимот на МЗТ Скопје Аеродром конечно го најде „лекот“ за гевгелискиот тим оваа сезона. Доби голема помош од Џордон Крафорд, кој одигра фантастичен меч во второто полувреме и успеа да го скрши отпорот на Блокотехна.

А, утре, следи „Ел класико“ во македонски кошаркарски рамки, дуелот меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички во финалето на Купот…

 

Се вчитува...