Ди Марија: Агуеро сака да се убие што потпиша за Барселона

Серхио Агуеро на крајот на минатата сезона го напушти Манчестер Сити и се пресели во Барселона како би можел да игра со својот добар пријател и кум Лионел Меси.

Сепак, на крајот еден од најдобрите фудбалери на сите времиња заврши во Пари Сен Жермен, а нивниот сонародник Анхел ди Марија даде интересна изјава околу целата ситуација.

„Кун сака да се самоубие“, изјави со насмевка на лицето Ди Марија. 

 

Се вчитува...