Дибиров: Конечно зелено светло за публика на трибини, Вардар ја бара поддршката од својот осми играч (ВИДЕО)

Тимур Дибиров преку видео се обрати до фановите на македонскиот ракометен бренд – Вардар, па упати повик до сите навивачи да обезбедат навреме билети и со сиот глас да ги бодрат „црвено-црните“.

„По две години конечно е донесена одлука дека ќе играме пред своја публика. Ги повикувам сите навивачи да бидат нашиот осми играч и заеднички да прославиме уште многу победи. Ве очекувам во што е можно поголем број, се гледаме на трибини“, изјави Дибиров.

 

Се вчитува...