Дибиров летниот одмор долго ќе го памети: Тимур се сретна со ѕвездата на Манчестер Сити, Кајл Вокер (ФОТО)

Откако и официјално завршија фудбалските и ракометните турнири и натпревари, спортистите заминаа на сосема заслужен одмор со цел да се рехабилитираат и да ги наполнат батериите за новите предизвици.

Играчот на Вардар, Тимур Дибиров овој летен одмор со сигурност долго ќе го памети.

Русинот со своето семејство е на летување на непозната локација, а на социјалните мрежи се пофали како позира со ѕвездата на Манчестер Сити, Кајл Вокер.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)

Се вчитува...