Дибиров пред Сагосен и Хансен – гол на колото во ЛШ (видео)

Тимур Дибиров е стрелец на најубавиот погодок во 12. коло од Лигата на шампионите, со ремек-делото што крилото на Вардар го реализираше на додавање од зад грб на Сташ Скубе.

„Вардарци“ апсолутно заслужено се најдоа на врвот на оваа ранг-листа, пред тандемот на ПСЖ, Сандер Сагосен и Микел Хансен, кои ги освоија второто и третото место.

Топ-листата од петте најдобри погодоци во елитното европско натпреварување може да ја погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

Се вчитува...