Диего Симеоне доби одлични вести пред мечот со Милан

Атлетико Мадрид ќе се соочи со Милан во вторник навечер во вториот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, а тренерот на тимот Диего Симеоне доби добра вест пред натпреварот.

Двата тима не се снајдоа добро во првите натпревари, откако Атлетико Мадрид одигра нерешено со Порто, а италијанскиот тим загуби на гостувањето кај Ливерпул.

Тренерот на Атлетико Мадрид ќе може да смета на Том Лемар, кој ги пропушти последните три средб, Жоао Феликс ќе се врати во групата по одработениот црвени картон, а Коке веќе се опорави од повредата на мускулот. Ова значи дека Симеоне ќе биде со погоплем избор на играчи за оваа средба.

Се вчитува...