„Дијамантот“ го крена трофејот во Серија А и му се приклучи на Бате Горан (ВИДЕО)

Фудбалерите на Наполи одамна ја потврдија титулата во италијанската Серија А, но денешниот ден беше резервиран за големото славје.

Откако ја совладаа Сампдорија во последниот меч со 2-0, почна цереоминајата на доделување на медалите и пехарот во калчолигата од која беше дел и нашиот Елјиф Елмас.

Елмас стана само втор Македонец кој стигнал до титулата во елитната италијанска лига, по Горан Пандев кој стигна до трофејот со Интер.

 

Се вчитува...