„ДИЈАМАНТОТ“ НА СЦЕНА: Елиф Елмас ја води Македонија во бараж за СП (ВИДЕО

Македонија веќе е во баражот за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар откако веќе има предност и од 3-1 против Исланд.

Стрелец на третиот гол за Македонија повторно беше Елјиф Елмас во 87. минута.

Се вчитува...