„Дијамантот“ повторно блесна – Спалети му даде шанса тој се оддолжи со гол (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски интернационалец Елјиф Елмас продолжува со одличните партии. По двата гола постигнати за Македонија во квалификацискиот меч против Исланд, Елмас стрелаше и на првиот меч за Наполи во кој доби шанса од првата минута.

Елмас постигна неверојатен гол за намалување на водството на Спартак Москва од 2-1 во 5. коло од Лигата на Европа.

 

 

 

Се вчитува...