Димитриевски ја сочува мрежата на „Месталја“ (ВИДЕО)

Рајо Валекано на македонскиот голман Столе Димитриевски со бод се враќа од гостувањето кај Валенсија во 35. коло од Ла Лига.

На овој натпревар мрежите мируваа, a заслужен за тоа беше и Македонецот кој имаше одлични одбрани на славниот стадион. Една од нив беше и шансата на Канос надвор од шестнаестникот.


Со овој бод Рајо Валекано стигна до бројката 35 во сезоната, додека Валенсија испушти значајни бодови во битката за излез во европските натпреварувања следната сезона.

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...