Димитриевски: Одлично се чувствувам, благодарам на сите за поддршката

Голманот Столе Димитриевски е првиот македонски фудбалски репрезентативец позитивен на Ковид-19. Димитриевски изолацијата поради коронавирусот ја минува без апсолутно никакви симптоми, како што вели, во одлична состојба….

„Вчера без известен дека сум позитивен на Ковид-19, по тестовите кои ми беа извршени минатиот вторник. За среќа, во одлична состојба сум и се одморам дома, како што предвидуваат протоколите. Ви благодарам на сите за искажаната грижа, и наскоро се враќам во тимот уште посилен и порешителен“ – напиша Димитриевски на социјалните медиуми.

 

View this post on Instagram

 

En el día de ayer me comunicaron mi positivo en COVID-19 tras las pruebas que me realizaron el pasado martes. Afortunadamente me encuentro en perfecto estado de salud y descansando en mi domicilio tal y como marcan los protocolos. Gracias por vuestros mensajes y pronto estaré de vuelta con el equipo! Un abrazo💪🏻💪🏻 Вчера бев известен дека сум позитивен на COVID-19 по тестовите што ми ги извршија минатиот вторник. За среќа, јас сум во одлична состојба и се одмарам дома, како што е утврдено во протоколите. Ви благодарам за вашата поддршка и наскоро се враќам со тимот! 💪🏻💪🏻

A post shared by Stole Dimitrievski (@stole_gk) on

Се вчитува...