Динамо испушти шанса да се одлепи на врвот, освои само бод со Локомотива

Динамо Загреб испушти голема шанса денеска да направи добра разлика на првото место на табелата, и да му избега на Хајдук шест бода, а на Осијек седум, откако одигра само 1-1 против Локомотива Загреб на гостински терен.

Локомотива имаше водство, а во 55. минута Динамо израмни со автогол, но мала „вина“ за тој гол имаше Адеми кој практично се најде на самата гол линија по лошата интервенција на противничкиот голман, откако играчите на Локомотива си постигнаа и автогол преку Солдо. Голот низ следниот ЛИНК.

И покрај тоа што до крајот на мечот, Динамо имаше шанси, но не успеа да дојде до победата. Покрај Адеми, целиот натпревар на терен го мина и Стефан Ристовски.

Се вчитува...