Дисингер од Вардар го има најубавиот гол во групната фаза на ЛШ (ВИДЕО)

Кристијан Дисингер од Вардар и неговата атракција од зад грб против Пик Сегед се на првото место на најубави голови во групната фаза од Лигата на шампионите. Дисингер е повеќе од заслужено на врвот на ТОП-листата на најубави голови.

 

Се вчитува...