„Добредојде дома“ – Гризман се врати во Атлетико Мадрид (ФОТО)

Антоан Гризман денеска и официјално беше претставен како нов фудбалер на Атлетико Мадрид. Тој летово дојде од Барселона како позајмен играч, а следната сезона „душекчиите“ ќе го откупат неговиот договор за сума од 40 милиони евра.

 

Се вчитува...