Доминантна Барса: Нова убедлива победа за место на Ф4

Ракометарите на Барселона обезбедија место на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите откако и во реванш-четвртфиналната пресметка славеа убедливо со 40-28 против Брест Мешков.

По триумфот уште на првиот меѓусебен натпревар од четвртфиналето, каталонскиот тим сега одигра само рутински натпревар за место на завршниот турнир од најквалитетното европско клупско натпреварување.

Најефикасен со седум гола кај Барселона беше Мортенсен, додека шест гола постигна Гомез Абељо. Кај Мешков Брест седум гола постигна Гомез Абељо.

Се вчитува...