Доминација на Вардар и Пелистер во изборот за најдобри во СЕХА лигата

Ракометарот на Еурофарм Пелистер Јосип Периќ е избран за најкорисен ракометар на регуларниот дел од сезоната во регионалната СЕХА лига. Покрај Периќ кој е и најдобар среден бек, а покрај него во тимот се избрани и десниот бек од Пелистер Невен Стјепановиќ и на лево крило Тимур Дибиров.

Најдобар дефанзивец е Глеб Калараш од Вардар, додека Жељко Бабиќ е избран за најдобар тренер.

 

Се вчитува...