Дориев во тимот на колото во Узбекистан

Повремениот македонски репрезентативец Љупче Дориев, е во тимот на 4. коло во Узбекистан. Неговиот тим Согдиана го совлада Пахтакор на гостински терен, а екипата во која настапува Дориев ја забележа првата победа во првенството.

И покрај тоа што негов ист соиграч постигна „хет-трик“ во победата од 2-3, сепак, свој придонес имаше и Дориев, кој одигра 68 минути пред да биде заменет. Доби и жолт картон.

Дориев во новото првенство на Узбекистан има еден постигнат гол во првите четири кола.

Се вчитува...