Дортмунд со лекција до ПСЖ: Ние сме фудбалски тим, а не банка!

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Норвежанецот Ерлинг Халанд и дефинитивно нема да го напушти германскиот тимот ова лето, дури и ако ПСЖ испрати понуда од 200 милиони евра. „Светците“ се подготвени да го купат Халанд, но само ако претходно биде продаден Килијан Мбапе во Реал Мадрид.

Сепак, проблем на францускиот гигант сега му прават и „милионерите“, откако спортскиот директор на Дортмунд, Корк јасно упати порака дека не прифаќа преговори во последен момент за продажба на Халанд.

„Ние сме фудбалски тим, а не банка. Нашиот став е јасен и ништо не се промени“, вели Корк.

Се вчитува...