Доста е со ергенлакот: Филип Кузмановски ја запроси девојката Моника (ФОТО)

Пред заминувањето во Германија, каде ќе ја продолжи кариерата во бундеслигашот Магдебург, македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски се одлучи да стави точка на ергенскиот живот.

Во Битола синоќа се одлучи да ја запроси неговата девојка, потврдувајќи ја љубовта со Моника која е блиска роднина на соиграчот од репрезентацијата, Дејан Манасков…

Се вчитува...