Драган Стојков го продолжи договорот со Брера

Екипата на струмичка Брера го комплетира тимот кој што следната сезона ќе треба да се бори за висок пласман во ПМФЛ. Така после добивањето на неколку нови имиња, меѓу кои и Марјан Ристовски – Швајц и Антонио Каланоски, денеска тимот го задржи искусниот играч од средниот ред Драган Стојков.

Стојков во јануари оваа година пристигна во Брера.

„Стојков важи за столб на играта на нашите првотимци и мотиватор на младите со оглед на неговото огромно искуство во домашните и странски фудбалски клубови. За пролетниот дел од шампионатот Стојков за Брера имаше 12 првенствени настапи при што имаше и една асистенција и тоа во дуелот со Брегалница од Штип“, стои во објавата на АП Брера.

Се вчитува...