Драма и судар помеѓу Раиконен и Фетел во самата завршница за ГН на Австрија (ВИДЕО)

Макс Фераспен извозе нов фантастичен викенд во кој успеа дополнително да ја зголеми предноста во однос на Луис Хамилтон. Холанѓанецот во ниеден момент не ја доведе победата во прашање со што немаше драматични моменти во борбата за подиум, меѓутоа пред самиот крај на трката драма приредија Кими Раиконен и Себастијан Фетел.

Имено, во последниот круг од ГН на Австрија поранешните совозачи во Ферари се судрија еден со друг во борбата за 12. позиција…

Се вчитува...