Драма каква што може да приреди само ЛШ: Продолженија во Мадрид

Продолженија ќе се играат во Мадрид, откако Челси славеше со 1-3 на теренот на Реал Мадрид. „Сините“ од Лондон не само што победија, туку пропуштија на крајот да дојдат до уште еден гол и целосно да го елиминираат Реал.

А, Челси и вака има за што да жали, затоа што имаше водство од 0-3, но голот на Родриго во 79. минута го спаси најтрофејниот тим во ЛШ од елиминација.

Маунт во 15. минута донесе водство за Челси, а потоа на 0-2 зголеми Ридигер во 51. минута. Вернер во 75. минута донесе 0-3, а потоа Родриго е спасител на тимот на Карло Анчелоти и избори продолженија.

Се вчитува...