Драма во Струга, вториот тим на Еурофарм до првиот бод во плеј-офот

Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2, по три едноподруго порази, дојдоа до првиот бод во плеј-офот од Суперлигата, ремизирајќи 24-24 на гостувањето во Струга.

На дуелот на двата тима од дното на табелата, битолчани во самиот финиш успеаја да дојдат до бодот.

Ракочија и Николиќ беа најдобри кај Струга со по шест гола, а Петровиќ со девет погодоци беше најефикасниот кај гостите.

Се вчитува...