Дуделанж дојде да ја предизвика Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дуделанж има две неуспешни мисии против македонски клубови, во минатото беше елиминиран и од Вардар и од Работнички, а сега дојде да го предизвика актуелниот наш првак Шкендија. Со европско искуство и од групната фаза во Лигата на Европа од минатата сезона, тимот од Луксембург не е апсолутен аутсајдер, а гостинските фудбалери долго тренираа на арената „Тодор Проески“.

 

Се вчитува...