Дурански и Херера – за победа по мера (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пелистер немоќен денеска на „Филип Втори“ да парира на „романтичарите“ во трката за бодови во домашниот шампионат…

И покрај огромната желба, на крајот Работнички со голивите на Херера и Филип Дурански си стигнаа до сосема заслужена, победа по мера… Победа која треба да го врати мотивот кај тимот од Дебар маало за борба за европски излез и оваа сезона!

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...