Дурант го пропушта Олстар натпреварот – Европеец на неговото место

Супер-ѕвездата на Бруклин, Кевин Дурант нема да настапи на Олстар викендот поради повреда која го оддалечи од паркетите и на натпреварите на неговиот тим, денеска потврди новинарот на ЕСПН, Адриан Војнаровски.

Неговото место ќе го Литванецот, Домантас Сабонис кој оваа сезона блеска во дресот на Индијана Пејсерс со просек од 21.5 поени, 11.7 скока и 5.7 асистенции по натпревар.

 

Се вчитува...