Два гола за победа – Бабунски му пресуди на Левски (видео)

Доријан Бабунски беше во главна улога на денешниот натпревар меѓу Ботев и Левски, на кој домашниот тим славеше со 2-0 над гостите од Софија.

Поранешниот младински репрезентативец ги постигна двата гола, со кои Ботев стигна до три бода против големиот фаворит. Бабунски најпрвин биеше прецизно со глава во петтата минута, а потоа во второто полувреме успешно реализираше и пенал, покажувајќи дека ќе биде главен адут на својот тим во противничките шеснаесетници оваа сезона.

Се вчитува...