Е, толку е… За победа, малку е! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската кошаркарска репрезентација со пораз од директниот конкурент за третото место во групата, селекцијата на Естонија, и тоа на домашен терен, ги почна квалификациите за Евробаскетот 2021.

Очајно одиграната втора четвртина, која ја загубивме со 5-25, на дуелот ни пресуди околу конечниот пораз. Навидум подмладена, Македонија повторно зависеше од близнаците Војдан и Дамјан Стојановски, а со само дополнително квалитетно одиграно второ полувреме на Ненад Димитријевиќ, премалку за да може да се надева на победа, дури и против една Естонија…

 

Се вчитува...