Ечи во соблекувалната: Македонија, Македонија…(ВИДЕО)

Младите македонски фудбалери до 19 години ја остварија стартната победа на квалификацискиот турнир, совладувајќи ја Швајцарија со 2-1. Со подобра игра во второто полувреме, успеаја да ја исполнат целта и да победат силен ривал.

На радоста немаше крај, а во соблекувалната ечеше „Македонија, Македонија…“

Се вчитува...