Ечи „Земјо македонска“ во соблекувалната на Македонија (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија се пласираше во баражот за Светското првенство во Катар, откако во последното 10. коло од квалификациите славеше на домашен терен над Исланд со 3-1.

Славјето на репрезентативците почна во соблекувалната  каде се пеат песни и се слави за големиот триумф.

 

 

Се вчитува...