Еден Елмас недоволен за победа на Наполи во „снежната Москва“ (ВИДЕО)

Елјиф Елмас и Наполи загубија на гостувањето кај Спартак Москва со 2-1 во 5. коло од Лигата на Европа. Македонскиот репрезентативец беше единствениот расположен фудбалер на гостите на овој меч.

Домаќините поведоа со двата гола на Соболев од пенал во 3. минута и во 28. минута. Со предност од 2-0 Русите заминаа на пауза. Во вториот дел Елјиф Елмас во 64. минута намали на 2-1, но тоа беше се што можеше сам да направи.

Со овој пораз Наполи си го стави во знак прашање пласманот во нокаут фазата во Лигата на Европа.

 

 

 

Се вчитува...