Ефект „КР7“: Толпа од народ пред „Олд Трафорд“, сите сакаат дрес од Роналдо (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед и официјално објави дека Премиерлигата даде дозвола Единсон Кавани да го смени бројот на дресот, односно „седумката“ да му ја даде на Кристијано Роналдо.

Португалецот ќе го носи легедарниот број на грбот со кој играше и во својата прва епизода во Манчестер. Фановите од утринава направија големи редици пред клупската продавница на „Олд Трафорд“ за да дојдат до дресот на кој пишува Роналдо и стои бројот седум.

 

 

 

 

 

 

Се вчитува...