ЕФЕКТНО: Бонучи ја „искина пајажината“, ама на својот гол (ВИДЕО)

Јувентус и Зенит е 1:1 во 35. минута од средбата. Јуве поведе со гол на Дибала во 11. минута. Зенит успеа да израмни во 26. минута со автогол на Бонучи. Центарираше рускиот тим од левата страна, а Бонучи со глава погоди, ја „скина пајажината“, ама во сопствениот гол. Шчесни само со поглед ја проследи топката во голот.

Голот низ видео:

Се вчитува...