ЕХФ потсетува: Драма, емоции – како Вардар ја покори Европа (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар ја освоија европската ракометна титула на Ф4 турнирот во Келн.  Сеќавањата ќе останат вечно, а ЕХФ со видео пет дена по завршувањето на историскиот Ф4 потсетува за патот на Вардарци до тронот на Европа. Драма и емоции срочени во две минути…

Се вчитува...