ЕХФ со посвета за Лазаров: Крал, легенда, а сега нов селектор на Македонија (ВИДЕО)

Кирил Лазаров е назначен за нов селектор на ракометната репрезентација, информација која што одекна во целиот свет. Европската ракометна федерација подготви специјално видео за еден од најдобрите десни бекови во историјата на спротот кој по крајот на сезоната и официјално ќе ја заврши богатата кариера.

 

Се вчитува...