ЕКИПА 1Х2: ГЕРМАНИЈА – сите отсутни фудбалери во Бундес-лигата

ЕКИПА помага при одлучувањето на кои натпревари да се типува, со информации поврзани со играчкиот кадар на екипите од најсилните лиги во светот.

Ова е листата на сите отсутни фудбалери во Бундес-лигата, кои нема да настапат викендов на натпреварите од елитното германско фудбалско друштво.

8.11.2019 (Петок) 

КЕЛН – ХОФЕНХАЈМ 

Келн: Клеменс, Кајнц, Катербах, Скот.

Хофенхајм: Белфолид, Рибеиро, Окс, Нортвајт, Столц, Зулј, Зубер.

9.11.2019 (Сабота) 

ХЕРТА – ЛАЈПЦИГ 

Херта: Албрехт, Бак, Дардаи, Фриде, Јастржембски, Мајер.

Лајпциг: Конате, Адамс, Кандидо, Бидструп, Халстенберг, Орбан, Шик, Волф.

МАЈНЦ – УНИОН БЕРЛИН 

Мајнц: Аконо, Бел, Дахмен, Гурлејен, Ханин, Џи, Матета, Сејдел.

Унион Берлин: Арконес, Дел, Гогиа, Малони, Оперман, Премел.

ШАЛКЕ – ФОРТУНА ДИЗЕЛДОРФ 

Шалке: Бенталеб, Стамбули, Лангер, Миранда, Настасиќ, Сане.

Дизелдорф: Баркок, Боџек, Булер, Караман, Ловрен, Пледл, Ренсинг, Стогер, Виснер, Волф.

ПАДЕРБОРН – АУГЗБУРГ 

Падерборн: Ацинари, Бригемајер, Хилснер, Дерфлер, Гуеје, Хунемајер, Ратајчак, Реинике, Ритер, Тавај.

БАЕРН МИНХЕН – БОРУСИЈА ДОРТМУНД 

Баерн Минхен: Арп, Боатенг, Дајаку, Фрухт, Хернандез, Хофман, Синг, Зиле, Вил, Врајдт, Циркзе.

Борусија Дортмунд: Олшлагел, Раши, Унбенаун.

10.11.2019 (Недела) 

БОРУСИЈА МЕНХЕНГЛАДБАХ – ВЕРДЕР БРЕМЕН 

Борусија М: Закарија, Бенетс, Дукуре, Емболо, Јанче, Мусел, Сипел, Вилалба.

Вердер: Битенкур, Аугустинсон, Бартелс, Фулкруг, Мохвалд, Мојсандер, Филип, Плогман.

ВОЛФЗБУРГ – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН 

Волфсбург: Камачо, Кастелс, Гинчек, Клингер, Мехмеди, Шлагер.

Баер: Бејли, Бендер, Сингравен.

ФРАЈБУРГ – АЈНТРАХТ

Фрајбург: Абраши, Хаберер, Кат, Кублер, Равет, Рудлин, Терацино, Валдшмид.

Ајнтрахт: Чавар, Четин, Де Гузман, Фингер, Рус, Торо, Туре, Трап, Цимерман, Стендера.

Се вчитува...