ЕКИПА 1Х2: ИТАЛИЈА – сите отсутни фудбалери во Серија А

ЕКИПА помага при одлучувањето на кои натпревари да се типува, со информации поврзани со играчкиот кадар на екипите од најсилните лиги во светот.

Ова е листата на сите отсутни фудбалери во Серија А, кои нема да настапат викендов на натпреварите од елитното италијанско фудбалско друштво.

8.11.2019 (Петок)

САСУОЛО – БОЛОЊА 

Сасуоло: Обианг, Рожерио, Пеголо, Кирикеш, Ферари, Мацители.

Болоња: Томијасу, Дестро, Дијкс, Сориано, Сантандер.

9.11.2019 (Сабота) 

БРЕША – ТОРИНО 

Бреша: Матри, Десена, Торегроса, Чанселор, Тремолада.

Торино: Бонифаци, Фалке, Басели.

ИНТЕР – ВЕРОНА 

Интер: Санчез, Верди, Политано, Асамоа, Галјардини.

Верона: Бокети, Кумбула, Баду, Беса, Тупта, Велосо.

НАПОЛИ – ЏЕНОВА 

Наполи: Малкуит, Алан, Гулам, Марио Руи, Манолас.

Џенова: Стураро.

10.11.2019 (Недела) 

КАЛЈАРИ – ФИОРЕНТИНА 

Калјари: Крањо, Паволети, Цепители, Бирса.

Фиорентина: Рибери, Касерес.

ЛАЦИО – ЛЕЧЕ 

Лацио: Прото, Раду, Марушиќ.

Лече: Фариас, Табанели, Думанчиќ.

САМПДОРИЈА – АТАЛАНТА 

Сампдорија: Секулин.

Аталанта: Иличиќ, Запата.

УДИНЕЗЕ – СПАЛ 

Удинезе: Де Мајо.

СПАЛ: Игор, Фарес, Д’Алесандро.

ПАРМА – РОМА 

Парма: Лаурини, Граси, Инглиш, Алвес, Карамо.

Рома: Цетин, Пелегрини, Запакоста, Мктаријан, Кристанте, Калиниќ.

ЈУВЕНТУС – МИЛАН 

Јувентус: Киелини.

Милан: Мусачио, Кастилјехо.

 

Се вчитува...