ЕКИПА 1Х2: Отсутни фудбалери – Германија

Баерн Минхен по последниот пораз од Баер Леверкузен заостанува четири бода зад лидерот Борусија Менхенгладбах, а баварскиот гигант викендов му гостува токму на првопласираниот тим на табелата.

Тренерот Флик нема нови проблеми со повреди, но ќе мора подобро да ги воигра дефанзивците во последната линија по двата примени гола на домашен терен од Баер Леверкузен.

Борусија Дортмунд е фаворит против Фортуна, но „милионерите“ ќе мораат да се снајдат без помошта на Хумелс, кој „поцрвене“ на последниот дуел со Херта.

Петок, 6 декември

АЈНТРАХТ – ХЕРТА

Ајнтрахт: Абрахам, Чавар, Де Гузман, Дост, Кор, Рус, Фингер, Цимерман, Трап.

Херта: Албрехт, Бак, Човиќ, Дардаи, Јарстајн, Јастржембски, Леки, Киприт.

Сабота, 7 декември

БОРУСИЈА Д. – ФОРТУНА Д.

Борусија: Дилејни, Хумелс, Шмелцер.

Фортуна: Ајхан, Бухлер, Ловрен, Ренсинг, Штегер, Соботка, Вајснер, Волф.

ЛАЈПЦИГ – ХОФЕНХАЈМ

Лајпциг: Адамс, Кампл, Конате, Кандидо, Орбан, Бидструп.

Хофенхајм: Белфодил, Рибеиро, Окс, Руди, Зубер, Столц.

БОРУСИЈА М. – БАЕРН М.

Борусија: Дукуре, Мусел, Поулсен.

Баерн: Суле, Хернандез, Арп.

ФРАЈБУРГ – ВОЛФСБУРГ

Фрајбург: Гондорф, Грифо, Кат, Кублер, Лајнхарт, Равет, Темпелман, Терацино, Валдшмит.

Волфсбург: Азауи, Камачо, Клингер, Мали.

АУГСБУРГ – МАЈНЦ

Аугсбург: Аста, Чеон, Финбогасон, Фрамбергер, Гифер, Геце, Груезо, Хан, Ленис, Мелоун, Станиќ, Суши.

Мајнц: Аконо, Баку, Бел, Дамен, Ханин, Џи, Матета, Мвене, Сејдел, Гурлејен.

БАЕР Л. – ШАЛКЕ

Баер: Таџ, Вајсер, Похјанпало.

Шалке: Бенталеб, Лангер, Сане, Стамбули, Ут, Шепф.

Недела, 8 декември

УНИОН БЕРЛИН – КЕЛН

У. Берлин: Дел, Премел, Гогиа, Шлотербек.

Келн: Бадер, Чурлинов, Клеменс, Хектор, Чикос, Коциело, Скот.

ВЕРДЕР – ПАДЕРБОРН

Вердер: Бартелс, Мехвалд, Филип, Фулкруг, Топрак, Сарџент, Плогман.

Падерборн: Азинари, Бругамер, Дерфлер, Хилснер, Ратајчак, Рајнеке, Ритер, Тавиах.

Се вчитува...