ЕКИПА 1Х2: Повредени и казнети играчи во Италија

Поголемиот дел од тренерите во Серија А се соочуваат со проблеми во пресрет на продолжението од сезоната во елитното италијанско фудбалско друштво.

Петок, 06 декември

ИНТЕР – РОМА 

Интер: Санчез, Сенси, Барела, Галјардини.

Рома: Запакоста, Кристанте, Фацио, Пасторе, Клајверт.

Сабота, 07 декември

АТАЛАНТА – ВЕРОНА 

Аталанта: Запата.

Верона: Гинтер, Кумбула, Баду, Беса, Тупта, Салседо.

УДИНЕЗЕ – НАПОЛИ 

Удинезе: Сема, Јајало.

Наполи: Малкуит, Гулам, Милик, Тонели, Алан, Кулибали.

ЛАЦИО – ЈУВЕНТУС 

Лацио: Бериша, Марушиќ, Лукаку, Патрик.

Јувентус: Кјелини, Коста, Кедира, Ремзи.

 

Недела, 08 декември 

ЛЕЧЕ – ЏЕНОВА 

Лече: Лападула, Росетини, Манкузо, Мекариело, Думанчиќ и Фариас.

Џенова: Куаме, Запата, Лерагер.

СПАЛ – БРЕША 

СПАЛ: Река, Стрефеца, Сала, Ди Франческо, Фарес, Д’Алесандро.

Бреша: Десена, Јоронен, Балотели.

САСУОЛО – КАЛЈАРИ 

Сасуоло: Типс, Берарди, Кирикеш, Дефрел.

Калјари: Олсен, Цепители, Бирса, Крањо, Паволети.

ТОРИНО – ФИОРЕНТИНА 

Торино: Иви, Иаго Фалке, Лианчо, Милико.

Фиорентина: Пецела, Рибери.

САМПДОРИЈА – ПАРМА 

Сампдорија: Барето, Бонацоли, Бережински, Депаоли.

Парма: Фат, Инглиш, Карамо.

БОЛОЊА – МИЛАН 

Болоња: Медел, Дијкс, Сориано.

Милан: Калдара, Дуарте, Пакета, Хернандез.

 

 

 

 

Се вчитува...