ЕКИПА 1Х2: Повредени и казнети играчи во Италија

Поголемиот дел од тренерите во Серија А се соочуваат со проблеми во пресрет на продолжението од сезоната во елитното италијанско фудбалско друштво.

Сабота, 23 ноември

АТАЛАНТА – ЈУВЕНТУС 

Аталанта: Иличич, Малиновски.

Јувентус: Роналдо, Кјелини, Алекс Сандро.

МИЛАН – НАПОЛИ

 

Наполи: Малкуит, Милик, Гулам, Марио Руи.

ТОРИНО – ИНТЕР

Торино: Бонифаци, Фалке, Лианко, Лаксалт.

Интер: Санчез, Политано, Сенси.

 

Недела, 24 ноември

БОЛОЊА – ПАРМА

Болоња: Сантандер, Дијкс, Сориано, Дестро.

Парма: Жервињо, Граси, Инглиш, Карамо, Корнелиус.

РОМА – БРЕША

Рома: Спинацола, Запакоста, Кристанте, Калиниќ.

Бреша: Матеју, Десена.

САСУОЛО – ЛАЦИО 

Сасуоло: Рожерио, Пеголо, Кирикеш, Берарди, Дефрел.

Лацио: Марушиќ, Прото, Бериша.

ВЕРОНА – ФИОРЕНТИНА 

Верона: Кумбулиа, Баду, Беса, Тупта, Велосо, Пацини.

Фиорентина: Кастровилји, Пулгар, Терзиќ.

САМПДОРИЈА – УДИНЕЗЕ 

Сампдорија: Секулин, Бонацоли, Березински.

Удинезе: Бекао, Окака, Сема.

ЛЕЧЕ – КАЛЈАРИ 

Лече: Фалко, Мекариело, Мајер, Бабачар.

Калјари: Крањо, Паволети, Цепители, Бирса, Пелегрини.

Понеделник, 25 ноември

СПАЛ – ЏЕНОВА 

СПАЛ: Фарес, Д’Алесандро, Ционек, Томовиќ.

Џенова: Куаме.

Се вчитува...