ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари за типување се и денеска на програмата…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Локомотив М. – Јувентус   2и2+

„Старата дама“ има шанса со триумф во Москва да го осигура пласманот во осминафиналето уште на две кола до крајот, а со оглед на формата на тимот на Маурицио Сари, Јувентус е голем фаворит за триумф над Локомотив.

Рускиот тим долго одолеваше на претходниот дуел во Торино, но тоа се должеше на „бункерот“ што Локомотив го играше речиси цел натпревар. Овојпат руската екипа настапува на домашен терен, ќе мора да ја отвори својата игра, а Јувентус има доволно квалитетни офанзивци за да го искористи тоа и да стигне до очекувана победа.

Игуаин и Роналдо се најавени како стартери, во вториот дел се очекува да влезат Дибала и Даглас Коста, преголема офанзивна „машинерија“ за Локомотив да успее да одолее и да избегне пораз.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Олимпијакос    1-1 3+

Ц. Звезда – Тотенхем           2

Динамо З.- Шахтјор             ГГ 3+

Аталанта – Ман. Сити           ГГ 3+

Се вчитува...