ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Реал М. – Химки              1 хенд.

Хендикепот е огромен (над 20 поени разлика), но „кралевите“ дефинитивно имаат капацитет да триумфираат со најмалку 30 поени над десеткуваниот состав на Химки. Русите не сакаа службено да го загубат мечот и допатуваа во Шпанија за пресметката со „кралевите“ иако имаат само седум здрави кошаркари.

Најпрвин позитивни на Covid-19 беа Воронов, Тима и Џордан Мики, а потоа позитивни се вратија и тестовите на Монро и на Барашков. Ако на ова се додаде дека повредени се главните бекови, Швед, Јовиќ и Меколум, јасно е дека единствената дилема е колку убедлива ќе биде победата на Реал Мадрид на оваа средба. „Кралевите“ немаат посериозни проблеми со составот, во минатото коло загубија од Валенсија, а денешниот дуел ќе биде идеална можност за враќање во победнички ритам.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Полска – БиХ                                1 и 0-3 гола

Македонија – Грузија                 1х и 2+

Англија – Данска                         1

Фенербахче – ЦСКА М.              1

Се вчитува...