ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ПСЖ – Елверум              1 хенд.

Францускиот ракометен шампион има проблеми на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. Избраниците на Раул Гонзалез забележаа два порази во исто толку натпревари во елитното натпреварување, а ситуацијата во формата ја променија во домашниот шампионат каде ги „газеа“ противниците. Затоа време е ПСЖ да искупи за поразите во првите два натпревари со тимот кој ќе биде без еден од своите најдобри ракометари. Затоа нашиот сингл за денеска е хендикеп 1 иако границата е 9,5.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Жалгирис – Анадолу Ефес       2

Фуксе Берлин – Хановер           1 

Симон – Баутиста Агут              2

Ден Бош – Алмерер                    2 и 3+    

Се вчитува...